Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA14N | AX300 Nano Wireless USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 18.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA14N: AX300 Nano Wireless USB Adapter | Up to 287 Mbps on 2.4 GHz | 2.4 GHz | USB 2.0 | 1 Internal Antenna. PN: MA14N
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA14N | AX300 Nano Wireless USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA14N con Up to 287 Mbps on 2.4 GHz, 2.4 GHz, USB 2.0. Características principales High Speed WiFi - Up to 287 Mbps speeds, upgrades your devices to higher AX WiFi speeds. 1 Nano Design - Small, unobtrusive design allows you to plug it in and forget it is even there. Pre-loaded Internal Driver - Plug in MA14N with its internal driver and enjoy simple installation . 2 Operating Systems - Supports Win...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MA14N |
| MODELO | MA14N |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | Up to 287 Mbps on 2.4 GHz |
| FRECUENCIA | 2.4 GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11ax, IEEE802.11n, IEEE802.11g, IEEE802.11b |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA-PSK/WPA2-PSK, WPA/WPA2 |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | 1 Internal Antenna |
| DIMENSIONES | 19.15 × 14.94 × 7.19mm |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10/7 and Linux (Kernel 3.10 and later) |