Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA20N | AC650 Nano Wireless Dual Band USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 25.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA20N: AC650 Nano Wireless Dual Band USB Adapter | Up to 433 Mbps on 5 GHz Up to 200 Mbps on 2.4 GHz | 5 GHz 2.4 GHz | USB 2.0 | 1 Internal Antenna. PN: MA20N
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA20N | AC650 Nano Wireless Dual Band USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA20N con Up to 433 Mbps on 5 GHz Up to 200 Mbps on 2.4 GHz, 5 GHz 2.4 GHz, USB 2.0. Características principales Dual Band Wi-Fi Speed - Speeds up to 433 Mbps (5 GHz) + 200 Mbps (2.4 GHz) 1 Plug and Play - With the built-in inbox driver by Windows operation systems, you just need to plug into your computer and play . Nano Size- A c ompact , convenient solution to make your device wireless....
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MA20N |
| MODELO | MA20N |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | Up to 433 Mbps on 5 GHz Up to 200 Mbps on 2.4 GHz |
| FRECUENCIA | 5 GHz 2.4 GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11ac, IEEE 802.11a, IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA/PSK, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | 1 Internal Antenna |
| DIMENSIONES | 14.94*7.19*19.15mm |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10 (32/64-bit) |