Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW150US | N150 Wireless Nano USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 15.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW150US: N150 Wireless Nano USB Adapter | 11n: Up to 150Mbps (Dynamic) 11g: Up to 54Mbps (Dynamic) 11b: Up to 11Mbps (Dynamic) | 2.400 - 2.4835GHz | USB 2.0 | Internal. PN: MW150US
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW150US | N150 Wireless Nano USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW150US con 11n: Up to 150Mbps (Dynamic) 11g: Up to 54Mbps (Dynamic) 11b: Up to 11Mbps (Dynamic), 2.400 - 2.4835GHz, USB 2.0. Características principales Compact, convenient solution to make your device wireless Plug and Play without CD Minimum Size and Maximum Performance Perfect for essential Internet applications such as web browsing, email, and chatting Enhanced WPA3 Security
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MW150US |
| MODELO | MW150US |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | 11n: Up to 150Mbps (Dynamic) 11g: Up to 54Mbps (Dynamic) 11b: Up to 11Mbps (Dynamic) |
| FRECUENCIA | 2.400 - 2.4835GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| SEGURIDAD WI-FI | WEP, WPA/WPA2, WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3-SAE |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | Internal |
| DIMENSIONES | 18.9 × 14.8 × 6.85 mm (0.74 × 0.58 × 0.27 in.) |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10/8.1/8/7/XP |
| CERTIFICACIONES | CE, ROHS |