Switch PoE Mercusys MS105GP | 5-Port Gigabit Desktop Switch with 4-Port PoE+
Marca: Mercusys
Categoría: Switches PoE
SKU:
S/ 82.00
En stock
Switch PoE Mercusys MS105GP: 5-Port Gigabit Desktop Switch with 4-Port PoE+ | 5× 10/100/1000Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 4 PoE Power Budget: 65 W | 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex | Desktop Wall Mount. PN: MS105GP
Switch PoE Mercusys MS105GP | 5-Port Gigabit Desktop Switch with 4-Port PoE+ Switch PoE Mercusys MS105GP con 5× 10/100/1000Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX, RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 4 PoE Power Budget: 65 W, 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex. Características principales Full Gigabit Ports: 5× 10/100/1000 Mbps RJ45 ports High Power PoE+: Support PoE Power up to 30 W for each PoE port and 65 W for all...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MS105GP |
| MODELO | MS105GP |
| TIPO DE PRODUCTO | Switch PoE |
| CATEGORÍA | Switches |
| VERSIÓN | v1 |
| INTERFACES | 5× 10/100/1000Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX |
| LED | Ethernet Ports (1, 2, 3, 4, 5), Power |
| INSTALACIÓN | Desktop Wall Mount |
| GESTIÓN | Plug and Play |
| FUNCIONES AVANZADAS | 802.3x Flow Control IGMP Snooping V1/V2/V3 Isolation Mode Extend Mode |
| ESTÁNDARES Y PROTOCOLOS | IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x CSMA/CD |
| PUERTOS POE | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 4 PoE Power Budget: 65 W |
| TASAS DE DATOS | 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex |
| JUMBO FRAME | 9 KB |
| TABLA MAC | 8K |
| MÉTODO DE TRANSFERENCIA | Store and Forward |
| CONSUMO MÁXIMO | 2.9W(220 V / 50 Hz, no PD connected) 75.52W(220 V / 50 Hz, with 65W PD connected) |
| DISIPACIÓN MÁXIMA | 9.08 BTH/h (no PD connected) 256.77 BTH/h(with 65W PD connected) |
| FUENTE DE ALIMENTACIÓN EXTERNA | External Power Adapter (Output: 53.5V/1.31A) |
| DIMENSIONES | 99.8*98*25mm |