Switch PoE Mercusys MS108GP | 8-Port Gigabit Desktop Switch with 7-Port PoE+
Marca: Mercusys
Categoría: Switches PoE
SKU:
S/ 107.00
En stock
Switch PoE Mercusys MS108GP: 8-Port Gigabit Desktop Switch with 7-Port PoE+ | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 7 PoE Power Budget: 65 W | 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex | Desktop Wall Mount. PN: MS108GP
Switch PoE Mercusys MS108GP | 8-Port Gigabit Desktop Switch with 7-Port PoE+ Switch PoE Mercusys MS108GP con RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 7 PoE Power Budget: 65 W, 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex, Desktop Wall Mount. Características principales Full Gigabit Ports: 8× 10/100/1000 Mbps RJ45 ports High Power PoE+: Support PoE Power up to 30 W for each PoE port and 65 W for all PoE ports* Long-Range up to 250 m: Inc...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MS108GP |
| MODELO | MS108GP |
| TIPO DE PRODUCTO | Switch PoE |
| CATEGORÍA | Switches |
| VERSIÓN | v1 |
| INSTALACIÓN | Desktop Wall Mount |
| ESTÁNDARES Y PROTOCOLOS | IEEE 802.3x Flow Control |
| PUERTOS POE | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 7 PoE Power Budget: 65 W |
| TASAS DE DATOS | 10/100/1000 Mbps at Half Duplex 20/200/2000 Mbps at Full Duplex |
| CAPACIDAD DE CONMUTACIÓN | 16 Gbps |
| JUMBO FRAME | 9 KB |
| TABLA MAC | 8K |
| CONSUMO MÁXIMO | 5.07W(220 V / 50 Hz, no PD connected) 77.33W(220 V / 50 Hz, with 65W PD connected) |
| DISIPACIÓN MÁXIMA | 17.238 BTH/h (no PD connected) 262.922 BTH/h(with 65W PD connected) |
| FUENTE DE ALIMENTACIÓN EXTERNA | External Power Adapter (Output: 53.5V/1.31A) |
| DIMENSIONES | 171*98*27 mm |