Sistema Mesh Wi-Fi TP-Link Deco M4(2-pack) | AC1200 Whole Home Mesh Wi-Fi System
Marca: TP-Link
Categoría: Sistemas Mesh WiFi
SKU:
S/ 265.00
En stock
Sistema Mesh Wi-Fi TP-Link Deco M4(2-pack) AC1200 (5 GHz: 867 Mbps / 2.4 GHz: 300 Mbps) de 2 unidades, con 2 puertos Gigabit por unidad y seguridad WPA, WPA2. PN: Deco M4(2-pack)
Sistema Mesh Wi-Fi TP-Link Deco M4(2-pack) | AC1200 Whole Home Mesh Wi-Fi System Sistema Mesh Wi-Fi TP-Link Deco M4(2-pack) AC1200 (5 GHz: 867 Mbps / 2.4 GHz: 300 Mbps) de 2 unidades, con 2 puertos Gigabit por unidad y seguridad WPA, WPA2 Características principales Deco utiliza un sistema de unidades para lograr una cobertura Wi-Fi perfecta en toda la casa: ¡elimine las áreas con señal débil de una vez por todas! Con la tecnología avanzada Deco Mesh, las unidades funcionan juntas para formar un...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | TP-Link |
|---|---|
| PART NUMBER | Deco M4(2-pack) |
| MODELO / SERIE | AC1200 Whole Home Mesh Wi-Fi System |
| TIPO DE PRODUCTO | Sistema Mesh Wi-Fi |
| WIRELESS - ESTANDARES Y PROTOCOLOS | Wi-Fi 5 IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| WIRELESS - VELOCIDAD WI-FI | AC1200 5 GHz: 867 Mbps (802.11ac) 2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n) |
| WIRELESS - COBERTURA WI-FI | 3-5 Bedroom Houses (3-pack) TP-Link Mesh Technology Optional Ethernet backhaul work together to link Deco units to provide seamless coverage 2x Antennas (Internal) Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas Beamforming Concentrates wireless signal strength towards clients to expand WiFi range |
| WIRELESS - CAPACIDAD WI-FI | Medium Dual-Band Distribute devices to different bands for optimal performance MU-MIMO Simultaneously communicates with multiple MU-MIMO clients |
| WIRELESS - MODOS DE TRABAJO | Router Mode Access Point Mode |
| SEGURIDAD - SEGURIDAD DE RED | SPI Firewall Access Control |
| SEGURIDAD - GUEST NETWORK | 1x 5 GHz Guest Network 1x 2.4 GHz Guest Network |
| SEGURIDAD - CIFRADO WI-FI | WPA-Personal WPA2-Personal |
| HARDWARE - PUERTOS ETHERNET | 2x Gigabit Ports *Per Deco Unit Supports WAN/LAN auto-sensing |
| HARDWARE - BOTONES | Reset Button |
| SOFTWARE - PROTOCOLS | IPv4 IPv6 |
| SOFTWARE - PARENTAL CONTROLS | URL Filtering Time Controls |
| SOFTWARE - WAN TYPES | Dynamic IP Static IP PPPoE PPTP L2TP |
| SOFTWARE - QUALITY OF SERVICE | QoS by Device |
| SOFTWARE - CLOUD SERVICE | OTA Firmware Upgrade TP-Link ID DDNS |
| SOFTWARE - NAT FORWARDING | Port Forwarding UPnP |
| SOFTWARE - IPTV | IGMP Proxy IGMP Snooping Bridge Tag VLAN |
| SOFTWARE - DHCP | Address Reservation DHCP Client List Server |
| SOFTWARE - DDNS | TP-Link |
| SOFTWARE - MANAGEMENT FEATURES | Deco App |
| OTHER - NETWORK SERVICES ENABLED BY DEFAULT | Web Server Manage and configure device through web (HTTP/HTTPS) / Port: 80/443 Protocol: TCP DNS DNS / Port: 53 Protocol: TCP & UDP DHCP Server IP address assignment (DHCP) / Port: 67 Protocol: UDP App management Manage and configure device through app / Port: 22 Protocol: TCP / Port: 20001 Protocol: TCP / Port: 30001 Protocol: TCP / Port: 20002 Protocol: UDP |
| TEST DATA - WIFI TRANSMISSION POWER | CE: <20 dBm (2.4 GHz) <23 dBm (5 GHz) FCC: <30 dBm |
| PHYSICAL - DIMENSIONS (WXDXH) | 3.6 x 3.6 x 7.5 in (90.7 x 90.7 x 190 mm) |
| OTROS - REQUISITOS DEL SISTEMA | Android 5.0 or later iOS 9.0 or later *Note: The minimum system requirements will be updated alongside updates to the app, subject to official website information |
| OTROS - CERTIFICACIONES | CE, FCC, IC, NCC, BSMI, IDA, RCM, JPA, JRF, VCCI, KC, RoHS |
| OTROS - AMBIENTE | Operating Temperature: 0 °C~40 °C (32 °F ~104 °F)Storage Temperature: -40 °C~70 °C (-40 °F ~158 °F)Operating Humidity: 10%~90% non-condensing Storage Humidity: 5%~90% non-condensing |