Extensor Wi-Fi Mercusys ME30 | AC1200 Wi-Fi Range Extender
Marca: Mercusys
Categoría: Extensores WiFi
SKU:
S/ 61.00
En stock
Extensor Wi-Fi Mercusys ME30: AC1200 Wi-Fi Range Extender | Up to 1200 Mbps (867 Mbps on 5 GHz, 300 Mbps on 2.4 GHz) | 2.4 - 2.5 GHz, 5 GHz | 1× 10/100Mbps RJ45 Port | 2× External Antennas. PN: ME30
Extensor Wi-Fi Mercusys ME30 | AC1200 Wi-Fi Range Extender Extensor Wi-Fi Mercusys ME30 con Up to 1200 Mbps (867 Mbps on 5 GHz, 300 Mbps on 2.4 GHz), 2.4 - 2.5 GHz, 5 GHz, 1× 10/100Mbps RJ45 Port. Características principales Eliminate WiFi Dead Zones - Boosts WiFi signals to previously unreachable or hard-to-wire areas flawlessly AC1200 Dual Band WiFi - Keep your whole home connected with strong WiFi expansion at a combined speed of up to 1.2 Gbps Easy One-Touch Setup - Simply press the WPS butt...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | ME30 |
| MODELO | ME30 |
| TIPO DE PRODUCTO | Extensor Wi-Fi |
| CATEGORÍA | Range Extenders |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | Up to 1200 Mbps (867 Mbps on 5 GHz, 300 Mbps on 2.4 GHz) |
| FRECUENCIA | 2.4 - 2.5 GHz, 5 GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11a/n/ac 5 GHz, IEEE 802.11b/g/n 2.4 GHz |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA-PSK/WPA2-PSK |
| INTERFACES | 1× 10/100Mbps RJ45 Port |
| TIPO DE ANTENA | 2× External Antennas |
| BOTONES | RESET/WPS Button |
| ALIMENTACIÓN | 9.2 W |
| DIMENSIONES | 112 × 84.7 × 39 mm |
| CERTIFICACIONES | CE, RoHS |