Extensor Wi-Fi Mercusys MW300RE | 300 Mbps Wi-Fi Range Extender
Marca: Mercusys
Categoría: Extensores WiFi
SKU:
S/ 43.00
En stock
Extensor Wi-Fi Mercusys MW300RE: 300 Mbps Wi-Fi Range Extender | Up to 300Mbps | 2.4 - 2.5GHz | 3 external antennas. PN: MW300RE
Extensor Wi-Fi Mercusys MW300RE | 300 Mbps Wi-Fi Range Extender Extensor Wi-Fi Mercusys MW300RE con Up to 300Mbps, 2.4 - 2.5GHz, 3 external antennas. Características principales Range Extender mode boosts wireless signal to previously unreachable or hard-to-wire areas flawlessly Three external antennas with MIMO technology help set the MW300RE apart from ordinary range extenders Easily expand wireless coverage at easy two-touch setup or a push of WPS button Miniature size and wall-mounted design...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MW300RE |
| MODELO | MW300RE |
| TIPO DE PRODUCTO | Extensor Wi-Fi |
| CATEGORÍA | Range Extenders |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | Up to 300Mbps |
| FRECUENCIA | 2.4 - 2.5GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA-PSK/WPA2-PSK |
| TIPO DE ANTENA | 3 external antennas |
| BOTONES | Reset/WPS Button |
| DIMENSIONES | 101 x 74.8 x 75.8 mm |
| CERTIFICACIONES | CE, ROHS |