Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30H | AC1300 High Gain Wireless Dual Band USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 39.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30H: AC1300 High Gain Wireless Dual Band USB Adapter | 867 Mbps on 5 GHz 400 Mbps on 2.4 GHz | USB 2.0 | 1 External High Gain 5dBi Antenna. PN: MA30H
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30H | AC1300 High Gain Wireless Dual Band USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30H con 867 Mbps on 5 GHz 400 Mbps on 2.4 GHz, USB 2.0, 1 External High Gain 5dBi Antenna. Características principales S trong Dual Band Wi-Fi Speed - S peeds up to 867 Mbps (5 GHz) + 4 00 Mbps (2.4 GHz) 1 Wider Signal Coverage - A high-performance antenna Plug and Play - With the built-in inbox driver by Windows operation systems, you just need to plug into your computer and play....
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MA30H |
| MODELO | MA30H |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | 867 Mbps on 5 GHz 400 Mbps on 2.4 GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11 a/n/ac 5 GHz IEEE 802.11 b/g/n 2.4 GH |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA-PSK/WPA2-PSK/WPA3-SAE |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | 1 External High Gain 5dBi Antenna |
| LED | Status |
| DIMENSIONES | 2.28 × 0.66 × 6.83 in (57.8 × 16.8 × 173.4 mm) |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10 (32/64 bit) |