Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW300UM | N300 Wireless Mini USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 22.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW300UM: N300 Wireless Mini USB Adapter | 11n: Up to 300Mbps(Dynamic) 11g: Up to 54Mbps(Dynamic) 11b: Up to 11Mbps(Dynamic) | 2.400 - 2.4835GHz | USB 2.0 | Internal. PN: MW300UM
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW300UM | N300 Wireless Mini USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MW300UM con 11n: Up to 300Mbps(Dynamic) 11g: Up to 54Mbps(Dynamic) 11b: Up to 11Mbps(Dynamic), 2.400 - 2.4835GHz, USB 2.0. Características principales Provides fast 300Mbps Wi-Fi connections for wired devices Plug and Play without CD Ideal for online gaming, HD streaming, web browsing, and more Supports Windows 11/10/8.1/8/7/XP (32/64bit)
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MW300UM |
| MODELO | MW300UM |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | 11n: Up to 300Mbps(Dynamic) 11g: Up to 54Mbps(Dynamic) 11b: Up to 11Mbps(Dynamic) |
| FRECUENCIA | 2.400 - 2.4835GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA/PSK, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | Internal |
| DIMENSIONES | 40.4 × 17.2 × 8.6 mm (1.6 × 0.7 × 0.3 in) |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10/8.1/8/7/XP |
| CERTIFICACIONES | CE, ROHS |