Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30N | AC1300 Nano Wireless Dual Band USB Adapter
Marca: Mercusys
Categoría: Adaptadores WiFi
SKU:
S/ 32.00
En stock
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30N: AC1300 Nano Wireless Dual Band USB Adapter | Up to 867 Mbps on 5 GHz Up to 400 Mbps on 2.4 GHz | 5 GHz 2.4 GHz | USB 2.0 | Internal Antenna. PN: MA30N
Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30N | AC1300 Nano Wireless Dual Band USB Adapter Adaptador Wi-Fi USB Mercusys MA30N con Up to 867 Mbps on 5 GHz Up to 400 Mbps on 2.4 GHz, 5 GHz 2.4 GHz, USB 2.0. Características principales Dual Band Wi-Fi Speed - Speeds up to 867 Mbps (5 GHz) + 400 Mbps (2.4 GHz) 1 Plug and Play - With the built-in inbox driver by Windows operation systems, you just need to plug into your computer and play . Nano Size- A c ompact , convenient solution to make your device wireless...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MA30N |
| MODELO | MA30N |
| TIPO DE PRODUCTO | Adaptador Wi-Fi USB |
| CATEGORÍA | Adapters |
| VERSIÓN | v1 |
| VELOCIDAD WI-FI | Up to 867 Mbps on 5 GHz Up to 400 Mbps on 2.4 GHz |
| FRECUENCIA | 5 GHz 2.4 GHz |
| ESTÁNDARES WI-FI | IEEE 802.11ac/a/b/g/n |
| SEGURIDAD WI-FI | WPA/PSK, WPA2-PSK, WPA3-SAE |
| INTERFACES | USB 2.0 |
| TIPO DE ANTENA | Internal Antenna |
| DIMENSIONES | 26.9 × 16.1 × 7.6 mm (1.06 × 0.63 × 0.30 in) |
| REQUISITOS DEL SISTEMA | Windows 11/10 (32/64-bit) |