Router Wi-Fi TP-Link Archer C64 | Router WiFi inalámbrico AC1200 MU-MIMO
Marca: TP-Link
Categoría: Routers WiFi
SKU:
S/ 131.00
En stock
Router Wi-Fi TP-Link Archer C64 AC1200 (5 GHz: 867 Mbps / 2.4 GHz: 400 Mbps), 1 WAN Gigabit + 4 LAN Gigabit y 4 antenas fijas de alto rendimiento para conexiones inalámbricas y cableadas estables. PN: Archer C64
Router Wi-Fi TP-Link Archer C64 | Router WiFi inalámbrico AC1200 MU-MIMO Router Wi-Fi TP-Link Archer C64 AC1200 (5 GHz: 867 Mbps / 2.4 GHz: 400 Mbps), 1 WAN Gigabit + 4 LAN Gigabit y 4 antenas fijas de alto rendimiento para conexiones inalámbricas y cableadas estables Características principales 802.11ac Wave2 WiFi – 867 Mbps en la banda de 5 GHz y 300 Mbps en la banda de 2.4 GHz Cobertura WiFi mejorada – 4 antenas proporcionan conexiones inalámbricas estables y una cobertura óptima MU-MIMO – Fá...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | TP-Link |
|---|---|
| PART NUMBER | Archer C64 |
| MODELO / SERIE | Router WiFi inalámbrico AC1200 MU-MIMO |
| TIPO DE PRODUCTO | Router Wi-Fi |
| WIRELESS - ESTANDARES Y PROTOCOLOS | Wi-Fi 5 IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| WIRELESS - VELOCIDAD WI-FI | AC1200 5 GHz: 867 Mbps (802.11ac) 2.4 GHz: 400 Mbps (802.11n) |
| WIRELESS - COBERTURA WI-FI | 3 Bedroom Houses 4x Fixed High-Performance Antennas Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas Beamforming Concentrates wireless signal strength towards clients to expand WiFi range |
| WIRELESS - CAPACIDAD WI-FI | Medium Dual-Band Allocate devices to different bands for optimal performance MU-MIMO Simultaneously communicates with multiple MU-MIMO clients Airtime Fairness Improves network efficiency by limiting excessive occupation |
| WIRELESS - MODOS DE TRABAJO | Router Mode Access Point Mode |
| SEGURIDAD - SEGURIDAD DE RED | SPI Firewall Access Control IP and MAC Binding |
| SEGURIDAD - GUEST NETWORK | 1x 2.4 GHz Guest Network 1x 5 GHz Guest Network |
| SEGURIDAD - CIFRADO WI-FI | WPA WPA2 WPA3 WPA/WPA2-Enterprise (802.1x) |
| HARDWARE - PROCESADOR | 1.2 GHz CPU |
| HARDWARE - PUERTOS ETHERNET | 1x Gigabit WAN Port 4x Gigabit LAN Ports |
| HARDWARE - BOTONES | WPS/Reset Button |
| HARDWARE - ALIMENTACION | 12V = 1A |
| SOFTWARE - PROTOCOLS | IPv4 IPv6 |
| SOFTWARE - EASYMESH | Mesh networking creates smooth, fast, stable roaming. Archer C64 can flexibly build an EasyMesh network with EasyMesh-Compatible devices, which eliminates Wi-Fi dead zones, expand your network, and fill your entire home with high-speed Wi-Fi. Seamless Wi-Fi connections with one network name, one-click setting and flexible scalability. Learn More |
| SOFTWARE - PARENTAL CONTROLS | URL Filtering Time Controls |
| SOFTWARE - WAN TYPES | Dynamic IP Static IP PPPoE(Dual Access) PPTP(Dual Access) L2TP(Dual Access) |
| SOFTWARE - QUALITY OF SERVICE | QoS by Device |
| SOFTWARE - CLOUD SERVICE | OTA Firmware Upgrade TP-Link ID DDNS |
| SOFTWARE - NAT FORWARDING | Port Forwarding Port Triggering UPnP DMZ |
| SOFTWARE - IPTV | IGMP Proxy IGMP Snooping Bridge Tag VLAN |
| SOFTWARE - DHCP | Server DHCP Client List Address Reservation |
| SOFTWARE - DDNS | TP-Link NO-IP DynDNS |
| SOFTWARE - MANAGEMENT FEATURES | Tether App Webpage Check Web Emulator |
| OTHER - NETWORK SERVICES ENABLED BY DEFAULT | Web Server Manage and configure device through web (HTTP/HTTPS) / Port: 80/443 Protocol: TCP DNS DNS / Port: 53 Protocol: TCP & UDP DHCP Server IP address assignment (DHCP) / Port: 67 Protocol: UDP App management Manage and configure device through app / Port: 20002 Protocol: UDP Alexa service Detect Alexa-enabled devices in the LAN / Port: 5353 Protocol: UDP |
| OTHER - SYSTEM REQUIREMENTS | Internet Explorer 11+, Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+, or other JavaScript-enabled browserCable or DSL Modem (if needed)Subscription with an internet service provider (for internet access) |
| OTHER - CERTIFICACIONES | CE, RoHS |
| OTHER - AMBIENTE | Operating Temperature: 0 °C~40 °C (32 °F ~104 °F)Operating Humidity: 10%~90% non-condensingStorage Humidity: 5%~90% non-condensing |
| TEST DATA - WIFI TRANSMISSION POWER | CE: <20dBm(2.4 GHz), <23dBm(5.15 GHz~5.25 GHz)FCC:<30dBm(2.4 GHz & 5 GHz) |
| TEST DATA - WIFI RECEPTION SENSITIVITY | 5 GHz:11a 6Mbps:-95dBm11a 54Mbps:-77dBm11ac VHT20 MCS8:-71dBm11ac VHT40 MCS9:-67dBm11ac VHT80 MCS9:-63dBm 2.4 GHz: 11g 6Mbps: -96dBm 11g 54Mbps: -78dBm 11n HT20 MCS7:-77dBm 11n HT40 MCS7:-74dBm 11ac VHT20 MCS8:-73dBm 11ac VHT40 MCS9:-68dBm |
| PHYSICAL - DIMENSIONS (WXDXH) | 4.7 x 4.7 x 1.1 in (120 x 120 x 27.9 mm) |