Router Wi-Fi TP-Link Archer C20 | AC750 Wireless Dual Band Router
Marca: TP-Link
Categoría: Routers WiFi
SKU:
S/ 99.00
En stock
Router Wi-Fi TP-Link Archer C20 AC750 (5 GHz: 433 Mbps / 2.4 GHz: 300 Mbps), 1 WAN 10/100 + 4 LAN 10/100 y 3 antenas fijas para conexiones inalámbricas y cableadas estables. PN: Archer C20
Router Wi-Fi TP-Link Archer C20 | AC750 Wireless Dual Band Router Router Wi-Fi TP-Link Archer C20 AC750 (5 GHz: 433 Mbps / 2.4 GHz: 300 Mbps), 1 WAN 10/100 + 4 LAN 10/100 y 3 antenas fijas para conexiones inalámbricas y cableadas estables Características principales Admite el estándar 802.11ac: la próxima generación de Wi-Fi Conexiones simultáneas de 2.4 GHz a 300 Mbps y 5 GHz a 433 Mbps para un ancho de banda total disponible de 733 Mbps 3 antenas externas proporcionan una señal omnidireccional...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | TP-Link |
|---|---|
| PART NUMBER | Archer C20 |
| MODELO / SERIE | AC750 Wireless Dual Band Router |
| TIPO DE PRODUCTO | Router Wi-Fi |
| WIRELESS - ESTANDARES Y PROTOCOLOS | Wi-Fi 5 IEEE 802.11ac/n/a 5 GHz IEEE 802.11n/b/g 2.4 GHz |
| WIRELESS - VELOCIDAD WI-FI | AC750 5 GHz: 433 Mbps (802.11ac) 2.4 GHz: 300 Mbps (802.11n) |
| WIRELESS - COBERTURA WI-FI | 2 Bedroom Houses 3x Fixed Antennas Multiple antennas form a signal-boosting array to cover more directions and large areas |
| WIRELESS - CAPACIDAD WI-FI | Medium Dual-Band Allocate devices to different bands for optimal performance |
| WIRELESS - MODOS DE TRABAJO | Router Mode Access Point Mode Range Extender Mode |
| SEGURIDAD - SEGURIDAD DE RED | SPI Firewall Access Control IP & MAC Binding Application Layer Gateway |
| SEGURIDAD - GUEST NETWORK | 1x 5 GHz Guest Network 1x 2.4 GHz Guest Network |
| SEGURIDAD - CIFRADO WI-FI | WEP WPA WPA2 WPA/WPA2-Enterprise (802.1x) |
| HARDWARE - PROCESADOR | Single-Core CPU |
| HARDWARE - PUERTOS ETHERNET | 1x 10/100 Mbps WAN Port 4x 10/100 Mbps LAN Ports |
| HARDWARE - BOTONES | WPS/Wi-Fi Button Power On/Off Button Reset Button |
| HARDWARE - ALIMENTACION | 9 V ⎓ 0.6 A |
| SOFTWARE - PROTOCOLS | IPv4 IPv6 |
| SOFTWARE - EASYMESH | Mesh networking creates smooth, fast, stable roaming. Archer C20 can build an EasyMesh network with devices that use EasyMesh technology. It also works with other TP-Link products to create a OneMesh network. Eliminate Wi-Fi dead zones, expand your network, and fill your entire home with high-speed Wi-Fi. Learn More |
| SOFTWARE - PARENTAL CONTROLS | URL Filtering Time Controls |
| SOFTWARE - WAN TYPES | Dynamic IP Static IP PPPoE PPTP L2TP |
| SOFTWARE - QUALITY OF SERVICE | QoS by Device |
| SOFTWARE - CLOUD SERVICE | OTA Firmware Upgrade TP-Link ID DDNS |
| SOFTWARE - NAT FORWARDING | Virtual Server Port Forwarding Port Triggering DMZ UPnP |
| SOFTWARE - IPTV | IGMP Proxy IGMP Snooping |
| SOFTWARE - DHCP | Address Reservation DHCP Client List Server |
| SOFTWARE - DDNS | NO-IP Comex DynDNS |
| SOFTWARE - MANAGEMENT FEATURES | Tether App Webpage Check Web Emulator |
| OTHER - SYSTEM REQUIREMENTS | Internet Explorer 11+, Firefox 12.0+, Chrome 20.0+, Safari 4.0+, or other JavaScript-enabled browser Cable or DSL Modem (if needed) Subscription with an internet service provider (for internet access) |
| OTHER - CERTIFICACIONES | FCC, CE, RoHS |
| OTHER - AMBIENTE | Operating Temperature: 0 °C~40 °C (32 °F ~104 °F) Storage Temperature: -40 °C~70 °C (-40 °F ~158 °F) Operating Humidity: 10%~90% non-condensing Storage Humidity: 5%~90% non-condensing |
| TEST DATA - WIFI TRANSMISSION POWER | CE: <20dBm(2.4 GHz) <23dBm(5 GHz) |
| TEST DATA - WIFI RECEPTION SENSITIVITY | 5 GHz: 11a 54M: -76dBm; 11ac VHT20 MCS8: -71dBm; 11ac VHT40 MCS9: -66dBm; 11ac VHT80 MCS9: -62dBm 2.4 GHz: 11g 54M: -76dBm11n; HT20 MCS7: -73dBm; 11n HT40 MCS7: -71dBm |
| PHYSICAL - DIMENSIONS (WXDXH) | 9.1 x 5.7 x 1.4 in (230 x 144 x 35 mm) |