Switch PoE Mercusys MS110P | 10-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 8-Port PoE+
Marca: Mercusys
Categoría: Switches PoE
SKU:
S/ 96.00
En stock
Switch PoE Mercusys MS110P: 10-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 8-Port PoE+ | 10× 10/100 Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 8 PoE Power Budget: 65 W | 10/100 Mbps at Half Duplex 20/200 Mbps at Full Duplex | Desktop Wall Mount. PN: MS110P
Switch PoE Mercusys MS110P | 10-Port 10/100Mbps Desktop Switch with 8-Port PoE+ Switch PoE Mercusys MS110P con 10× 10/100 Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX, RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 8 PoE Power Budget: 65 W, 10/100 Mbps at Half Duplex 20/200 Mbps at Full Duplex. Características principales 10 Ports: 10× 10/100 Mbps RJ45 ports with 8 PoE+ ports Two Cables in One: With 8 PoE+ ports, transfers data and power on one single cable High...
Especificaciones Técnicas
| MARCA | Mercusys |
|---|---|
| PART NUMBER | MS110P |
| MODELO | MS110P |
| TIPO DE PRODUCTO | Switch PoE |
| CATEGORÍA | Switches |
| VERSIÓN | v1 |
| INTERFACES | 10× 10/100 Mbps Ports, Auto-Negotiation, Auto MDI/MDIX |
| INSTALACIÓN | Desktop Wall Mount |
| ESTÁNDARES Y PROTOCOLOS | IEEE 802.3x Flow Control |
| PUERTOS POE | RJ45 Standard: Compliant with 802.3 af/at Powered Devices PoE Ports: Port 1- Port 8 PoE Power Budget: 65 W |
| TASAS DE DATOS | 10/100 Mbps at Half Duplex 20/200 Mbps at Full Duplex |
| JUMBO FRAME | 2 KB |
| TABLA MAC | 2K |
| CONSUMO MÁXIMO | 2.96W(220 V / 50 Hz, no PD connected) 77.52W(220 V / 50 Hz, with 65W PD connected) |
| FUENTE DE ALIMENTACIÓN EXTERNA | External Power Adapter (Output: 53.5V/1.31A) |
| DIMENSIONES | 171*98*27 mm |